MTB-3500

lavabo şofbenMTB-3500 Alttan Girişli

Teknik Detaylar
Anma GerilimiAC 220 - 240 V, 50 - 60 HZ
Anma Gücü 3500 W
Su Girişi R /1/2"
Azami Kazan Basıncı 6 Bar
Asgari Su Basıncı 0,5 Bar
Debi1,5 Lt/dk
Elektrik İzolasyonu Sınıf - 1
Açık Çıkışlı Su Isıtıcısı 0 Pa
Neme Karşı Koruma IP X 4
Ebatlar 240 X 165 X 110
Net Ağırlık 850 gr

Altı Emniyet Sistemi

  • Cihazda kullanılan rezistanslar, kılıflı tüp rezistans olup rezistans teli suya temas etmemektedir. Bu sayede, cihazdan geçen elektrik hiçbir şekilde suya temas etmeyerek elektrik çarpmasına karşı güvenlik sağlanmıştır.
  • Cihaz içerisinde su girişine yerleştirilmiş olan diyaframlı akış ve basınç anahtarı sayesinde, cihaza yeterli basınçta veya hiç su gelmediğinde , cihazın gücü açık bile olsa, rezistansların devre dışı kalması sağlanarak olası tehlikelere karşı güvenlik sağlanmıştır.
  • Cihaz içerisinde ısıtma haznesi üzerinde yer alan termostat, çıkış suyu sıcaklığının kullanıcının sağlığına veya cihazın çalışmasına zarar verecek seviyeye ulaşması halinde otamatik olarak rezistans devresini keser. Su sıcaklığı normal seviyeye düştüğünde ise tekrar devreye girer.
  • Isıtma haznesi üzerinde yer alan emniyet valfı, herhangi bir nedenle oluşabilecek aşırı basınç yükselmelerinde, basıncı tahliye ederek kullanıcının ve cihazın zarar görmesini engellemektedir.
  • Tüp rezistansın yerleştirildiği ısıtma haznesi içerinde sürekli su bulunması sağlanarak, olası su kesintilerinde rezistanslar soğuyana kadar cihazın plastik aksamının zarar görmesi engellenmiştir.
  • Kullanıcının cihazı açık unutmasına karşı, cihaz ön yüzüne ikaz lambası yerleştirilmiştir.